Nazer (6) reddet etter fem døgn
Den seks år gamle gutten Nazer sa til redningsarbeidere at han ikke hadde andre skader enn en brukket tann da han ble berget ut av ruinene i Haiti. Foto: AP

Haiti: Seksåring reddet etter fem døgn

Ble trukket ut av ruinene etter en seks timer lang redningsaksjon.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Over 70.000 mennesker ligger fortsatt under ruinene, og hjelpearbeiderne arbeider på spreng for å redde liv i det jordskjelvrammede området.

Fem dager etter jordskjelvet finner man fortsatt overlevende i Port-au-Prince.

Se seks år gamle Nazer bli reddet ut av ruinene

Et redningsteam fra Florida fant en 14 år gammel jente og en seks år gammel gutt etter en seks timer lang redningsaksjon.

– Har du det bra, spurte redningsarbeiderne seks år gamle Nazer Erne da de dro ham ut av det sammenraste huset han hadde vært fanget i.

Brakk bare tanna

Den omtåkede gutten nikket og smilte tilbake til sine redningsmenn, og forklarte at han ikke hadde noen smerter, men hadde brukket en tann.

Et av de andre barna som ble reddet ut fra ruinene, fortalte redningsmannskapene at et fem år gammelt barn fortsatt lå igjen, men at livet ikke sto til å redde.

14 år gamle Frangina og Nazer ble etter redningsaksjonen sendt til et lokalt sykehus for nærmere undersøkelser.

Nød i jordskjelvrammede Haiti



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Fortsatt håp i ruinene
Fortsatt håp i ruinene i Haiti

Kampen for å finne flere overlevende i de sammenraste bygningene fortsetter.

Se video:
Danske Jens reddet etter fem døgn
Her blir danske Jens båret ut av ruinene

Dansk FN-ansatt reddet etter litt over fem døgn.

Brende: – Det verste jeg har sett
Brende: – Det er det verste jeg noen gang har sett

Røde Kors-leder Børge Brende ser lidelse overalt blant jordskjelvofre i Haiti. Det blir fortsatt funnet folk i live i ruinene.

Massegravene fylles i Haiti
Massegravene fylles i Haiti

– Under her ligger en av døtrene mine, sier Cantave Jacques og peker på en av de mange massegravene i Port-au-Prince.

 
Comments powered by Disqus

reklame