Whitney Houston er død:
Kan ha druknet
• Funnet livløs i badekar på hotell • En musikkverden i sjokk
Tankbilsjåførene lar seg ikke presse tilbake til arbeide - selv med trussel om tiltale.
I Hellas er det fortsatt alvorlig drivstoff-krise, etter at myndighetene ikke har klart å presse tankbilsjåførene til å fylle opp ved bensinstasjonene, melder nyhetsbyrået Associated Press.
Torsdag tok den greske regjeringen i bruk unntakslover for å presse de streikende lastebilsjåførene tilbake til arbeidet, men de har nektet følge ordre. Myndighetene truet blant annet med å reise tiltale mot sjåførene dersom de ikke avsluttet den nasjonale streiken straks.
Les også: Hellas vedtok pensjonsreform
Mangel på drivstoff rammer nå forretningsliv og turisme. Fagforeningene sier nå at de i løpet av fredagen vil møte regjeringen for å forsøke komme fram til løsninger i fellesskap.
Streiken kommer som konsekvens av de harde innsparingsplanene Hellas nå gjennomfører. Nylig skal gresk politi ha brukt tåregass for å spre rundt 500 demonstrerende sjåfører utenfor det greske transportministeriet.
| Publisert | 30.07.2010 08.53 |
| Oppdatert | 30.07.2010 09.04 |
Whitney Houston er død:
• Funnet livløs i badekar på hotell • En musikkverden i sjokk
