Fikk kontoret renset for politiske spøkelser
BESTILTE EKSORSISME: Mykola Azarov. Foto: Konstantin Chernichkin/REUTERS

Fikk kontoret renset for politiske spøkelser

Ukrainas nye statsminister fikk en ortodoks prest til å gjennomføre en eksorsisme på statsministerens kontor.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Hensikten var å fordrive Julia Timosjenkos spøkelse derfra. Det hevder han iallfall selv, Ukrainas nye statsminister Mykola Azarov. Han har overtatt som statsminister etter at Timosjenko tapte mot Viktor Janukovitsj i presidentvalget i februar.

Tungt å puste

– Det var svært tett luft der inne. Etter eksorsismen ble det lettere å puste, så da gikk jeg inn på kontoret, sier Azarov til nyhetsbyrået Interfax.

Eksorsismen skal ha blitt gjennomført av en prest fra det berømte grotteklosteret i Kiev, Petsjerskaja Lavra.

Ingen kvotering

Azarov har også gjort det klart at det ikke er plass til kvinner i Ukrainas nye regjering. Kvinner er for skjøre til å løse problemene i landet, mener han.

– Situasjonen i landet er heller vanskelig nå for tida, og jeg har tatt inn folk i regjeringen som kan arbeide 16-18 timer dagen. Å gjennomføre reformer er ikke kvinnearbeid. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
– Janukovitsj er ny president i Ukraina
– Janukovitsj er ny president i Ukraina

Viktor Janukovitsjs ledelse i det ukrainske presidentvalget kan ikke tas igjen, fastslår valgkommisjonen. Men Julia Timosjenko har ikke innrømmet nederlaget.

Obama og Sarkozy hyller Janukovitsj-seier i Ukraina
Obama og Sarkozy hyller Janukovitsj-seier i Ukraina

Viktor Janukovitsj ble torsdag gratulert med seieren i det ukrainske presidentvalget.

 
Comments powered by Disqus
  

Fulle eldre skaper
problemer i Danmark

Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget


reklame