Drømmebåten ble et livsfarlig mareritt
Et båtkjøp for snart fire år siden truer med å ruinere Frode Bjerkaker
En prest i den katolske kirke i Danmark er dømt for å ha lastet ned 38 klipp med barneporno.
Presten har de siste fem årene fortsatt i sitt virke som prest i den katolske kirken i Danmark til tross for at han i 2005 ble dømt for besittelse av barneporno.
Mannen skal ha undervist barn og unge i menigheten.
For ti dager siden sendte den katolske kirken ut en pressemelding hvor det heter at presten nå er fritatt fra tjeneste, mens det foregår intern gransking.
Formannen for menighetsrådet der presten har virket er sjokkert over det han har fått vite.
– Vi visste jo ikke mer enn at han var tatt ut av tjeneste, det er et sjokk å få vite at det handler om en dom for besittelse av barneporno, sier menighetsrådsformannen til det danske avisen Politiken.
Den katolske kirke i Danmark ønsker ikke å svare på hvorfor man har tillatt den dømte presten å fortsette i sitt virke i over fem år.
Presten ble i 2005 dømt for å ha lastet ned 38 filmklipp med barneporno mot betaling på internett. Straffen var 20 dagbøter à 300 kroner samt konfiskering av hans PC.
| Publisert | 04.06.2010 08.27 |
| Oppdatert | 04.06.2010 08.27 |
Et båtkjøp for snart fire år siden truer med å ruinere Frode Bjerkaker
