Sarkozy med rekordlav oppslutning
MINDRE POPULÆR: Populariteten til Frankrikes president Nicolas Sarkozy har falt til et nytt bunnivå. Foto: PHILIPPE WOJAZER/REUTERS

Sarkozy med rekordlav oppslutning

Har falt til nytt bunnivå etter frikjennelsen av Villepin.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Populariteten til Frankrikes president Nicolas Sarkozy har falt til et nytt bunnivå etter at erkerivalen Dominique de Villepin ble frikjent for sverting av presidenten.

Oppslutningen om Sarkozy har falt med 1 prosentpoeng fra forrige måned til 31 prosent, viser en ny meningsmåling som er utført av TNS Sofres for den konservative avisa Le Figaro.

I forrige uke ble Frankrikes tidligere statsminister Dominique de Villepin frikjent i den såkalte Clearstream-saken. Han var tiltalt for å ha deltatt i en svertekampanje mot Sarkozy foran presidentvalget.

Påtalemyndigheten har avgjort at kjennelsen skal ankes, og en annen meningsmåling viser at mange velgere tror Sarkozy har hatt en finger med i spillet i den avgjørelsen. Det nekter Sarkozy for. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Anker frikjennelsen av Villepin
Anker frikjennelsen av Villepin

Frikjennelsen av Frankrikes tidligere statsminister Dominique de Villepin blir anket, opplyser den franske statsadvokaten.

Villepin frikjent for konspirasjons-
tiltale
Villepin frikjent for konspirasjonstiltale

Tidligere statsminister i Frankrike, Dominique de Villepin, frikjent i den såkalte Clearstream-saken.

 
  

Fulle eldre skaper
problemer i Danmark

Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget


reklame