Sofie fant venninnen gråtende i hotellgangen:
– Hun var helt knust
Les også: – Solum Larsen skjenket 17-åringen
De russiske skogbrannene dekker et område på over 1.140 kvadratkilometer, og brannmannskapene kjemper en vanskelig kamp for å få bukt med flammene.
Skogbrannene i Russland fortsetter å herje. Brannene i det tynt befolkede Øst-Russland har vokst tre ganger i størrelse på 24 timer, meldte nyhetsbyrået ITAR-TASS søndag.
Også i vestlige og sentrale deler av Russland raser brannene.
Styresmaktene har satt inn nesten 240.000 personer for å slukke skogbrannene som rammer som følge av den verste hetebølgen på flere tiår. Men mannskapene kjemper en svært vanskelig kamp, og så langt har over 30 mennesker mistet livet.
President Dmitrij Medvedev måtte lørdag konstatere at myndighetene har problemer med å få situasjonen under kontroll.
- Dette er en naturkatastrofe som trolig bare inntreffer hvert 30. eller 40. år, sa presidenten. (©NTB)
| Publisert | 01.08.2010 08.28 |
| Oppdatert | 01.08.2010 11.13 |
