- GIFT FOR BARNA: Det japanske elektronikkfirmaet Sonys spillmaskin Playstation er gift for barna og fører dem nedover en vei til helvete, fastslår Venezuelas president Hugo Chávez.
- GIFT FOR BARNA: Det japanske elektronikkfirmaet Sonys spillmaskin Playstation er gift for barna og fører dem nedover en vei til helvete, fastslår Venezuelas president Hugo Chávez. Foto: HO/REUTERS

Chávez fordømmer Playstation

Det japanske elektronikkfirmaet Sonys spillmaskin Playstation er gift for barna og fører dem nedover en vei til helvete, fastslår Venezuelas president Hugo Chávez.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Presidenten kom med uttalelsen i sitt ukentlige radio- og TV-program «Hallo, president», der han søndag oppfordret venezuelanske leketøysprodusenter til å lage oppbyggelige og lærerike leker for barn. De kan erstatte kapitalistiske produkter som Barbie-dokker som ifølge Chávez «ikke har noe å gjøre med vår kultur».

Deretter gikk han løs på Sonys Playstation, verdens mest solgte spillmaskin.

– Disse spillene de kaller Playstation er gift. Noen spill lærer dere å drepe. En gang la de ansiktet mitt inn i et spill og sa: Du må finne Chávez for å drepe ham!

Ifølge Chávez selges spill der byer bombes eller der man bare kaster bomber av kapitalistiske land for å så splid og vold «slik at de senere kan selge våpen».

– De reklamerer for sigaretter, narkotika og alkohol slik at de kan selge det. Det er kapitalismen, veien til helvete, tilføyde presidenten. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame