Bestemor ville ikke selge, ble begravd levende
En 70 år gammel bestemor i Kina ble slått og begravd levende av eiendomsutviklere som ønsket jorden hennes.
Wang Cuyun fra Hubei provinsen i Kina har slåss mot eiendomsutviklere som har ønsket å kjøpe eiendommen hennes i lang tid.
For en uke siden troppet flere på lønningslisten til eiendomsutviklerne opp utenfor huset hennes og slo henne ned. Deretter dro de henne ut og dumpet henne i en grøft som omringet eiendommen hennes før de fylte på med sand slik at hun ble levende begravd.
Begravde henne levende
Ifølge flere vitner skal tre lokale politimenn ha vært til stede uten at noen av dem gjorde noe for å gripe inn i saken.
Hennes sønn og flere slektninger kom etter hvert til og fikk gravd henne ut etter 30 minutter, men den gamle kvinnen var død, kvalt under jordmassene. Tusenvis av lokale innbyggere skal ha samlet seg ved den gamel bestemoren i protest.
Flere blir drept for profitt
Drapet på Wang er det siste i en lang serie hvor de som ikke vil selge eller vil ha høyere pris for sine eiendommer blir angrepet av løpegutter for eiendomsutviklere som er på panisk jakt etter eiendommer å bygge på.
Utviklerne pleier gjerne å ha gjort en avtale med lokale styresmakter slik at de deler profitten når eiendommene blir solgt videre.
Ifølge Sky News skal drapet på bestemor Wang være fjernet fra alle kinesiske nettsider og nyheter om hennes død sensurert.
| Publisert | 09.03.2010 17.10 |
| Oppdatert | 09.03.2010 17.10 |


