Følg Norge-England (0-1):
Green stoppet Riise-suser
Livechat med Thomas Aune og Freddy Dos Santos fra kl. 20.30
Åtte barn er drept i et luftangrep utført av NATO-soldater i Kapisa-provinsen i Afghanistan, ifølge president Hamid Karzai.
– Presidenten fordømmer på det sterkeste utenlandske styrkers flybombing, som har tatt livet av en rekke barn i Nejrab-området, het det i en uttalelse fra presidentens kontor torsdag.
Angrepet i Nejrab, som ligger nordøst for hovedstaden Kabul, skjedde onsdag. Karzai har opprettet en granskingsgruppe som skal ta en fullstendig gjennomgang av NATO-bombingen, heter det videre.
Også forsvarsalliansen sier de undersøker opplysningene.
– Jeg kan bekrefte at det har inntruffet en hendelse. Et felles undersøkelsesteam har dratt dit for å sette seg inn i situasjonen, sier en NATO-talsmann til nyhetsbyrået AFP.
Les også: Afghansk baby drept i dansk aksjon
Et rekordhøyt antall sivile ble drept i Afghanistan i fjor, og det var det femte året på rad at dødstallene steg. I alt 3.021 sivile døde i 2011 – flesteparten av dem som resultat av angrep fra opprørere, ifølge en rapport fra FNs Afghanistan-kontor UNAMA. (©NTB)
| Publisert | 09.02.2012 18.46 |
| Oppdatert | 09.02.2012 18.46 |
Livechat med Thomas Aune og Freddy Dos Santos fra kl. 20.30
