Rundt 40 hus i Kern County i California har blitt tatt av flammer. Skogbrannene er fortsatt ikke under kontroll.
Rundt 40 hus i Kern County i California har blitt tatt av flammer. Skogbrannene er fortsatt ikke under kontroll. Foto: Felix Adamo/Ap

40 hus tatt av flammene

Skogbranner herjer i California.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Guvernør Arnold Schwartzenegger har erklært unntaktstilstand i Kern County sør i delstaten California etter at to store skogbranner er ute av kontroll.

2300 evakuert

Over 40 hus har allerede blitt ødelagt av brannene, mens 150 hjem står i fare for å bli tatt av flammene. 2300 mennesker har blitt evakuert, ifølge nyhetsbyrået AP.

Brannvesenet sier at de frykter at vinden skal ta seg opp etter at de to brannene allerede har svidd av 67 kvadratkilometer furu- og krattskog.

250 brannfolk

Rundt 250 brannfolk fra syv distrikter og flere brannfly er satt inn for å få kontroll over flammene.

Nord i California er brannvesenet i ferd med å få kontroll på den største av over 150 branner som har blitt startet av lynnedslag.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

reklame