– Spansk opprørspoliti banket opp demonstranter

Studenter raste mot skolekutt. Se TV-bildene!

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Opprørspoliti angrep og banket opp demonstranter i en studentprotest mot budsjettkutt i byen Valencia i Spania mandag, hevder vitner.

Sammenstøtene brøt ut da studenter som demonstrerte mot kuttene i utdanningsbudsjettet, kom fram til politisperringene.

Bilder i spanske medier viser at politiet, utstyrt med batonger, løper etter og slår ungdommene. Noen av demonstrantene ble også dratt langs bakken, ifølge vitner. En av demonstrantene er lagt i bakken av en polititjenestemann.En av demonstrantene er lagt i bakken av en polititjenestemann. Foto: Alberto Saiz/Ap

Se video øverst i artikkelen!

Del på facebook

En talsmann for politiet i Valencia sier at det ble gjort pågripelser, men vet ikke hvor mange. Ifølge spanske medier anholdt politiet ti demonstranter.

– Det var demonstranter som oppførte seg aggressivt, og derfor måtte de pågripes, sier talspersonen.

I løpet av helgen var det også store demonstrasjoner mot nye arbeidsmiljøregler i flere store spanske byer. Disse reglene skal gjøre det enklere å si opp ansatte og for arbeidsgivere å trekke seg ut av fremforhandlede tariffavtaler.

(NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Svensk sykehus søker «pene» sykepleiere
Svensk sykehus søker «pene» sykepleiere

Sommervikarene ved Södersjukhuset i Sverige må være «tv-serie-pene».

Pågrepet mann (51): – Jeg er halvt ape og CIA-sjef
Pågrepet mann (51): – Jeg er halvt ape og CIA-sjef

Florida-mann med fantastisk forklaring til politiet.

De må betale dyrt for vår forsøpling
De må betale dyrt for vår forsøpling

Sjøløvene og selene lider en sakte og vond død med plastikkremser rundt halsen.

TV-crew reddet ni personer fra brennende skip
TV-crew reddet ni personer fra brennende skip

TV-folkene holdt på med en dokumentar da et skip fyllt med drivstoff tok fyr.

– Fredsbevarende soldater tatt til fange i Sudan

En stor opprørsgruppe i Darfur i Sudan sier at de har tatt rundt 50 internasjonale fredsbevarende soldater fra UNAMID til fange.

Pågrepet etter voldtekt mot norsk kvinne (62) etter halvannet år

Brutalt overfalt i sin egen ferieleilighet i tyrkisk ferieparadis.

 
Comments powered by Disqus
  

– Andy Carroll er en hestejente

Norske supportere vil la Liverpools stjernespiss få gjennomgå på Ullevaal

Vi følger kampen mellom Norge og England

 Se Norge-England fra klokken 20.45


reklame