– Nordmann bortført i Pakistan

Væpnede menn stormet buss og tok med seg 38-åringen, forteller vitner.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

En 38 år gammel mann som har norsk og pakistansk statsborgerskap ble fredag overfalt og bortført mens han satt på en buss i Pakistan, skriver den pakistanske avisen The Nation.

Mannen hadde vært noen uker i landet for å besøke familie da hendelsen skjedde.

Stormet bussen

Ifølge vitner 38-åringens familiemedlemmer har snakket med, stoppet flere kjøretøy bussen mannen satt på. Deretter stormet flere bevæpnede menn bussen og tok med seg nordmannen. 38-åringen skal ha fått en hette trukket ned over hodet før han ble kjørt bort.

38-åringen var på vei fra Balochistan til Karachi.

UD ser alvorlig på saken

– Det jeg kan si er at vi er kjent med at en norsk statsborger er fryktet savnet i Pakistan, og at vi ser svært alvorlig på saken. Vi har bedt om assistanse fra pakistanske myndigheter for å få brakt på det rene hva som har skjedd, sier pressekontakt i Utenriksdepartementet, Marte Lerberg Kopstad, til tv2nyhetene.no.

Dårlig helse

Slektninger The Nation har pratet med forteller at 38-åringen har dårlig helse med blant annet hjerteproblemer og astma. Han er avhengig av nødvendige medisiner, og familien frykter for livet hans dersom han ikke får det mens han er bortført.

Den savnede mannen skal være politisk aktivist og ifølge familien er det pakistansk etterretningstjeneste som står bak bortføringen.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
  

Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen

Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...


reklame