Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
India har for første gang direkte anklaget Pakistans mektige etterretningstjeneste ISI for medvirkning til terrorangrepet i Mumbai.
Passasjerer sees gjennom kulehull som vitner om terrorhandlingen på togstasjonen i Mumbai. Onsdag 3. desember ble det funnet gjenglemte eksplosiver her. Foto: Altaf Qadri/AP
- Gjerningsmennene planla, trente og iverksatte angrepet fra Pakistan, og organisatorene var og forblir ISIs klienter og konstruksjoner, sa den indiske utenriksministeren Shivshankar Menon i en tale han holdt i Paris torsdag.
I forrige uke ga indiske myndigheter Pakistan det de mener er beviser for at pakistanske «elementer» var knyttet til terroraksjonen i Mumbai i november, hvor 165 mennesker ble drept over en periode på 60 timer.
Les også: India deler Mumbai-bevis med Pakistan
Pakistans statsminister Yousuf Raza Gilani har forsikret India om at hans regjering snart vil presentere resultatet av sin egen etterforskning av angrepet. Myndighetene i Islamabad har erkjent at den eneste overlevende av de ti Mumbai-terroristene er pakistansk, men insisterer på at gjerningsmennene ikke har forbindelser til noen stat. (©NTB)
| Publisert | 06.02.2009 07.42 |
| Oppdatert | 06.02.2009 08.29 |
