Søviknes om Hardanger: – Regjeringen kan snu

Fredag kveld ble flere vestlandsordførere hasteinnkalt av statsministerens kontor.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Søviknes er en av mange Hordalands-politikere som har engasjert seg mot de planlagte kraftlinjene i Hardanger.

I går mottok Frp-ordføreren en hasteinvitasjon fra Statsministerens kontor.

– Ikke hverdagskost

– Det er jo åpenbart at de fleste ordførerne i Bergensregionen og Hardanger er kalt inn til et dialogmøte hos statsministeren på tirsdag. Jeg ble ringt opp fra statsminsterens kontor fredag kveld. Det er jo ikke akkurat hverdagskost, men det forteller litt om hvilke dimensjoner denne saken i Hardanger med kraftlinje fra Sima til Samnanger har fått politisk, sier Frp-ordføreren.

Os-ordføreren spekulerer nå i grunnen den aktive møtevirksomheten.

– Nå er det panikkartet. Jeg tenker at denne serien med møter kanskje er et ledd i en strategi for å legge ut en redningsplanke slik at regjeringen kan snu, sier Søviknes til TV 2 Nyhetene.

– En hån

Dersom regjeringen ikke snur tror Søviknes at det vil vekke ytterligere harme.

– Spørsmålet er om dette er en reel dialog, eller er det enda en anledning for maktpolitikerne i Oslo til å fortelle vestlendingene at saken er oppe og avgjort. I så fall er det egentlig et hån mot de som bruker tid og resurser på møtet, sier Søviknes.

Heller ikke alle i Arbeiderpartiets sentralstyre er overbevist.

Se i videovinduet under:



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
– Ap vurderer snuoperasjon om kraftlinjer

Ap-ledelsen er sterkt preget av det massive presset i Hardanger-saken og det kan bli aktuelt å snu, skriver VG.

Victor Normann klar for lenke-aksjon mot monstermaster
Victor Normann klar for lenke-aksjon mot monstermaster

Professoren stiller i lenkegjengen om det blir nødvendig.

– Monstermaster kan koste liv
– Monstermaster kan koste liv

Planer om å kamuflere monstermastene i Hardanger kan få fatale konsekvenser, sier Luftambulansen.

– Ap-topper raser mot timingen av Hardanger-vedtaket
– Ap-topper raser mot timingen av Hardanger-vedtaket

Mener de heller burde presentert nyheten i vinter.

 
Comments powered by Disqus

reklame