Skilte seg fra mannen etter såpeoperanekt
Indiske tv-serier. (Illustrasjonsfoto) Foto: SAJJAD HUSSAIN/AFP

Skilte seg fra mannen etter såpeoperanekt

Den indiske kvinnen fikk nok av ektemannen som ikke ville at hun skulle se såpeoperaer på TV.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Ekteparet fra Pune, like sør for Mumbai i India, hadde daglige krangler om hvorvidt kona skulle få se på såpeoperaer på TV. Mannen nektet henne å se på de populære såpeoperaene. Det var noe kona til slutt ikke fant seg i, og tok ut skilsmisse.

Populært med såpeopera

Om kvinnen hadde stilt et ultimatum til den tv-kontrollerende ektemannen er ikke kjent. Men blant indiske kvinner er det nok stor forståelse for handlingen.

Indiske såpeoperaer er veldig populært blant husmødre i landet.

En familierett innvilget skilsmissen i august, men først nå har detaljene rundt den spesielle skilsmissen blitt kjent, melder den indiske avisen Daily News and Analysis.

Ektemannen anket

Ifølge rettsdokumentene hadde mannen nektet kvinnen tv-kontrollen i mer enn fire år fordi hun så på Hindi-serier (indiske såpeoperaer red.anm.).

I tillegg til å innvilge skilsmisse for konen, ga dommeren henne også foreldreansvaret for ekteparets seks år gamle barn.

Ektemannen anket kjennelsen for å få omgjort vedtaket. Advokatene hans argumenterte med at beskyldningene om den dårlige behandlingen av kona var falske og at oppførselen var en del av det å være i et vanlig ekteskap i India.



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

reklame