Millionær rømte spøkelseshus
Drømmehuset til engelsk millionær ble et mareritt.
Den engelske millionæren Anwar Rashid trodde han hadde kjøpt selve drømmehuset til seg selv og famlien. Et hus der han og hans 25-årige kone og tre små barn skulle bo i lang tid.
Men bare åtte måneder etter at han kjøpte den historiske herregården Clifton Hall i Nottinghamshire flyttet familien ut. De turde ikke bo der lengre - fordi det spøkte.
Se video av spøkelseshuset og hør Anwars historie i videovinduet over.
- Hørte skrik i gangene
Anwar betalte 34 millioner kroner for den gamle herskapsboligen som inneholder hele 52 rom. Han fikk ingen indikasjoner om spøkelser da han kjøpte huset hos en lokal megler i 2007.
Men allerede den første kvelden i sitt nye hjem skulle familien få seg sitt første sjokk.
- Det var skrik i gangene, forteller Anwar Rashid til Sky News.
- En mystisk stemme ropte: "Hallo, er det noen der?"
Anwar forteller at de ikke la så stor vekt på det den gang selv om alle vinduer og dører var lukket.
Anwar Rashid foran sitt hjem til 34 millioner som han ikke vil ha lengre. Foto: EBU
Blodet som fikk begeret til å flyte over
Flere merkelige hendelser fulgte. I åtte måneder levde familien med merkelige lyder og stemmer, hevder Anwar Rashid.
Men da foreldrene en morgen fant blodspor på dyna til deres 18 måneder gamle baby var det nok. De tok med seg eiendelene og flyttet ut.
- Det føltes som om noe var ute etter oss, forteller Anwar.
- Spøkelsene vil opplagt ikke ha oss her og vi kan ikke bekjempe dem siden vi ikke kan se dem.
Clifton Hall i Nottinghamshire kommer sannsynligvis til salgs om ikke lenge, men det er tvilsomt om nye eiere vil innfinne seg der med det første. Foto: EBU
Anwar har nå overlatt huset til banken og er sluttet å betale avdragene fordi han føler seg lurt av megleren som solgte huset til ham.
Det er ikke kjent om banken eller megleren ønsker å legge huset ut til salgs igjen med det første.
| Publisert | 24.09.2008 18.10 |
| Oppdatert | 25.09.2008 16.11 |

