Loreen og Sverige
vant Eurovision-finalen
Og Tooji og Norge havnet på jumboplass...
Herved erklærer jeg dere mann - og pute.
KYSSER BRUDEN: Lee Jin-gyu i lykkelige omstendigheter. Foto: All Over Press
For koreanske Lee Jin-gyu er den store kjærligheten en stor pute med et bilde av en kvinne. Derfor fant 28-åringen ut at han like godt kunne gifte seg med sin utkårede.
På den store dagen stilte Lee Jin-gyu opp i kjole og hvitt, mens puten var ikledt en brudekjole. Foran en lokal prest lovet koreaneren evig troskap til puten i sitt liv.
– Han er helt besatt av puten, og tar den med seg over alt, uttaler en venn av brudgommen.
Ifølge den britiske avisen Metro har denne type japanske puter ofte bilder av populære tegneseriefigurer. Lee Jin-gyu har giftet seg med en pute med bilde av Fate Testarossa, som skal være en veldig attraktiv, fiktiv kvinne.
– De går til parken eller på tivoli, og når han går ut for å spise tar han puten med seg, og gir den en egen stol og mat, sier vennen.
Det er ikke første gang det inngås ekteskap med en pute. I november i fjor giftet japanske Otaku seg med sin virtuelle kjæreste Nene Anegasaki, en figur fra Nintendo DS-spillet Love Plus.
| Publisert | 15.03.2010 10.45 |
| Oppdatert | 15.03.2010 20.19 |
