Fengsel gir Viagra til innsatte
Hardbarkede kriminelle på permisjon får gratis sexmedisin slik at de kan prestere på hjemmebane.
En kilde i Belmarsh-fengselet i London sier til den britiske avisa News of the World at fangene kan miste libidoen i møtet med muligheten for sengehygge etter lang tid bak murene.
– Litt skremmende
Derfor blir Viagra delt ut før en innsatt reiser hjem på perm, slik at de får en forsikring om at de kommer til å levere på soverommet.
– På vår første permisjon kan møtet med kona eller kjæresten bli litt skremmende, forklarer en forbryter.
Dyr service
En talsmann for det britiske Justisdepartementet bekrefter Viagra-utdeling i fengsel i England, Skottland og Wales. Han understreker at det blir utført en generell helsekontroll på de innsatte før de får det prestasjonsframkallende middelet.
Det spørs hva skattebetalerne syns om at de små blå pillene blir delt ut gratis til Storbritannias verste kriminelle.
En Viagrapille koster nemlig fem britiske pund, noe som tilsvarer 48 norske kroner.
| Publisert | 28.01.2010 12.20 |
| Oppdatert | 28.01.2010 22.12 |

