Snart kan du kjøpe din egen bensinstasjon

Hvis Statoils styre får det som de vil, skal bensinstasjonene bli børsnotert.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Beslutningen er et resultat av en gjennomgang av utviklingsmuligheter for Statoils energi- og detaljhandelsvirksomhet (Energy and Retail – E&R), som omfatter bensinstasjoner i åtte land, smøreolje og salg av drivstoff til fly og skip.

– Ny eierstruktur vil være med på å styrke virksomheten ytterligere til beste for både kunder og ansatte, sier konserndirektør Jon Arnt Jacobsen for forretningsområdet Foredling og markedsføring i Statoil.

Leder for de YS-organiserte i Statoil mener ledelsen velger helt gale løsninger når de tirsdag på et ekstraordinært styremøte fikk enstemmig vedtatt å utrede å skille bensinstasjonene ut av selskapet.

Til styremøtet forelå det et brev fra samtlige hovedtillitsvalgte som tar avstand fra forslaget.

Se reportasje fra TV 2 Nyhetene øverst i artikkelen. (Reporter: Torgeir Foss)

E&R opererer mer enn 2.300 stasjoner i åtte land, og møter over én million kunder daglig. Virksomheten leverer også smøreolje og drivstoff til luftfart og marine fartøyer.

Men dråpelogoen beholdes i tillegg til det visuelle designet av stasjonene.

I Norge arbeider om lag halvparten av de om lag 1.000 ansatte på Statoil-drevne bensinstasjoner, mens resten er knyttet til virksomhetens ledelse og administrasjon.

(NTB/TV 2 Nyhetene)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus
  

Skal det være en topphemmelig
atomsikker ubåtbase?

Forsvaret selger en på Finn.no. Kun 105 millioner.


reklame