Stein Erik Hagen saksøker Petter Stordalen
Krangler om spahotell.
Ifølge Finansavisen er hotellkongen og partnerne uenige om leieinntektene fra spahotellet Farris Bad. Stein Erik Hagen og Millie Marie Treschow har gjennom eiendomsselskapet Eiendom Farris bad investert 500 millioner kroner i hotellet, som Stordalens Choice Hotels skulle drifte.
Ett år etter at hotellet åpnet møtes partene i retten fordi de ikke kan bli enige om leieinntektene fra Farris Bad, som i fjor var på 11, 5 millioner kroner. I år blir det rundt 17 millioner kroner.
– Vi har litt forskjellig oppfatning av hvordan vi skal beregne leien, sier Stordalen til Finansavisen.
– Ikke uvenner
Han avviser at de er uvenner.
– Forholdet er bedre enn noensinne, men vi trenger ekspertrådgivning, sier Stordalen.
Hagen har ikke selv kommentert saken, men hans høyre hånd Peter A. Ruzicka bekrefter at partene er uenige om tolkningen va kontrakten. Iføge Ruzicka er leieinntektene som Hagen og Treschow får, flere millioner lavere enn de så for seg.
Ifølge Stordalen omsatte spahotellet ifjor for rundt 64 millioner kroner, men endte med 11 millioner kroner i underskudd. Stordalene er likevel fornøyd med hotellet, og forventer overskudd i år.
| Publisert | 09.09.2010 10.49 |
| Oppdatert | 09.09.2010 11.11 |


