Skal det være en topphemmelig
atomsikker ubåtbase?
Forsvaret selger en på Finn.no. Kun 105 millioner.
Norges største bank setter ned renta på boliglån med 0,6 prosentpoeng for nye kunder.
«Grunnet den raske nedgangen i pengemarkedsrenten og forventninger om at rentemarkedet vil stabilisere seg på en lavere nivå har DnB NOR besluttet å sette ned renten på boliglån med 0,6 prosentpoeng», heter det i en melding fra banken fredag.
Beslutningen innebærer i praksis at banken ikke setter opp renta, som den tidligere har varslet. På grunn av varslingsfristen for renteendringer betyr det et rentekutt for nye kunder, mens det ikke innebærer noen endring for eksisterende kunder.
Beste boliglånsrente etter rentekuttet er 7,25 prosent.
- Som vi har sagt tidligere ville vi raskt sette ned renten hvis pengemarkedsrentene endret seg. Nå har vi sett at pengemarkedet har gått ned, og vi forventer en stabilisering på et lavere nivå, sier informasjonsdirektør Aud-Helen Rasmussen i DnB NOR.
Kundene til storbanken slipper imidlertid ikke unna renteøkningen på 0,3 prosentpoeng som trer i kraft 31. oktober. Den ble varslet allerede 15. september.
Onsdag satte Norges Bank ned styringsrenta med 0,5 prosentpoeng i et ekstraordinært rentemøte.
Les mer: Ned 0,5 prosentpoeng
| Publisert | 17.10.2008 11.08 |
| Oppdatert | 17.10.2008 14.50 |
Forsvaret selger en på Finn.no. Kun 105 millioner.
