I kø for Gordon Gekko
GREED IS GOOD: Michael Douglas og Shia LaBeouf spiller i den nye Wall Street-filmen «Money Never Sleeps». Foto: Barry Wetcher/Ap

I kø for Gordon Gekko

Finansbransjen kjemper iherdig for å bli først til å vise antihelten Gordon Gekko komme ut av fengsel.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Bare i Oslo er det planlagt 13 førpremierer hvor over 3.000 inviterte får anledning til å se «Wall Street: Money Never Sleeps» før den offisielle premieren.

I tillegg er det ti arrangementer utenfor Oslo.

First er først

Foreløpig ser det ut til at First Securities vinner kappløpet, med førpremiere 16. september, skriver økonominettstedet StockLink.no.

I den første filmen var Gekko den nådeløse konge av Wall Street med slagordet «Greed is good». I oppfølgeren følger vi antiheltens vei fra fengsel og tilbake til markedet.

Tar lærdom

First Securities sier de ikke bare ser filmen som ren underholdning, men håper at de ansatte vil lære noe.

– Vi benytter også anledningen til å rette oppmerksomheten rundt ansvarlighet, sier kommunikasjonsdirektør Tor Arne Olsen til nettstedet.

Se klipp fra «Wall Street: Money Never Sleeps»:

(Foto: 20th Century Fox)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Vollvik begjært konkurs
Vollvik begjært konkurs

Finanskjendis Idar Vollvik er begjært personlig konkurs.

Enige om kriseløsning
Enige om kriseløsning

Republikanerne og demokratene er enige om prinsippene for en krisepakke.

 
Comments powered by Disqus
  

Fulle eldre skaper
problemer i Danmark

Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget


reklame