Skal det være en topphemmelig
atomsikker ubåtbase?
Forsvaret selger en på Finn.no. Kun 105 millioner.
TRONDHEIM (TV 2 Nyhetene): Arbeidsledigheten eksploderer. Estéban Guzman (22) er ett av finanskrisens offer.
Entreprenørfirmaet hvor han var ansatt, ble rammet av oppdragstørke. Dermed forsvant jobben hans som tømrerlærling.
Siste dag på jobben var en trist opplevelse for 22-åringen.
- Nå er jeg mest bekymret for framtida, egentlig. Hva skal jeg gjøre nå? Hvor blir det av meg om en måneds tid eller to, spør 22-åringen.
Estéban har ikke fått napp på noen av de mange jobbsøknadene han har sendt etter at han mistet jobben. Lærlinger ser ut til å være i en spesielt vanskelig situasjon som arbeidsledig. De fleste arbeidsgiverne søker etter kvalifiserte fagarbeidere.
Selv om han er enslig, er det knallhardt å måtte klare seg med dagpengene fra NAV.
- Jeg måtte spørre om forskudd på feriepengene for å få dekket noen av de regningene som kom, blant annet fra Lånekassen, husleie og strømregning, sier han.
Dagens tall fra Nav viser at ved utgangen av februar er det registrert 67 400 arbeidsledige. I løpet av ett år har ledigheten økt med 61 prosent.
Se fylkesoversikt her: 200 mister jobben hver dag
For første gang sier Kredittilsynet nå at også norske banker kan få alvorlige problemer i tiden framover. Men tilsynet tror at vi kan unngå en bankkrise.
| Publisert | 26.02.2009 18.50 |
| Oppdatert | 26.02.2009 21.19 |
Forsvaret selger en på Finn.no. Kun 105 millioner.
