AVVISER FEIL: Thomas Midteide.
AVVISER FEIL: Thomas Midteide. Foto: DnB Nor

DnB Nor: Vi gjorde ingen feil

DnB Nor vedtok millionbot, men er uenig med Økokrim.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Banken mener de ikke har gjort noen feil i behandlingen av informasjonen om regjeringens tiltakspakke. Rutinene for behandling av innsideinformasjon er gode nok, hevder banken.

– Vi må bare konstatere at vi er grunnleggende uenige med Økokrim, sier informasjonsdirektør Thomas Midteide. Han uttaler seg på bankens vegne mens administrerende direktør Rune Bjerke er på OL i Vancouver.

Vedtok bot

Banken begrunner vedtakelsen av boten og inndragningen med at den ikke ønsker en langvarig rettsprosess.

Midteide sier at det ikke er noen av punktene i Økokrims forelegg der banken innrømmer å ha gjort noe feil. Det vil heller ikke bli noen endringer i bankens rutiner for behandling av innsideinformasjon etter dette.

Les også: DnB Nor får kjempebot for innsidehandel

– Vi behandler innsideinformasjon hver dag på en trygg og god måte. Det er vi vant til. Vi mener dette ikke var innsideinformasjon. Derfor ble det heller ikke listeført som det, sier Midteide.

Han viser også til en avgjørelse i retten om beslag gjort av Økokrim i banken.

– Retten skriver i sin kjennelse at DnB Nor har gode rutiner for behandling av innsideinformasjon, fastslår han.

Lettet

Banken er meget tilfreds med at siktelsen mot to ansatte nå er frafalt.

– De to ansatte er også meget lettet over det. De kan nå gå tilbake til sine stillinger i DnB Nor Markets. De har hatt andre jobber i banken mens etterforskningen har pågått, opplyser Midteide. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
DnB NOR får kjempebot for innsidehandel
DnB NOR får kjempebot for innsidehandel

Økokrim straffer storbank etter innsidehandel under finanskrisen.

- Ga innsideinformasjon
- Ga innsideinformasjon

DnB NOR fikk innsideinformasjon om krisepakken til bankene fra Statsministerens kontor hevder granskeren.

 
Comments powered by Disqus

reklame