Skah pågrepet på
grunn av trusler mot
Jonas Gahr Støre
Den tidligere OL-vinneren er tiltalt for trusler, bekrefter hans advokat
Bankene melder om en dobling i etterspørselen etter fastrente.
Dobbelt så mange velger å binde renten sin i 2012 enn i 2011.
– Det kommer av at det er mere fokus på fast rente, og at det er et historisk lavt nivå, sier Silje Sandmæl, forbrukerøkonom i DNB til TV 2.
LES OGSÅ: Olav Thon er ikke i tvil: – Bind renta nå!
Nå kan man binde renten for ti år på rekordlave 4,15 prosent.
HISTORISK: Silje Sandmæl, forbrukerøkonom i DNB peker på at det er et historisk lavt fastrentenivå i Norge. Foto: Gorm Røseth/TV 2
En av de som har gjort det, og bundet renten for tre år, er Jo Andreas Søby.
Han har nylig kjøpt sin første bolig.
– Nå har jeg sikret meg mot det rentehoppet som jeg venter at vil komme, sier han.
Det er lurt, mener flere eksperter. Historisk sett har det ikke lønt seg å ha fastrente, men det kan nå ha snudd seg.
LES OGSÅ: Sjekk de nye superrentene
– Det er veldig begrensa hvor lavt den flytende renten kan gå fra her. Selv om Norges Bank skulle senke renten i høst, mener Bjørn-Roger Wilhelmsen , som er seniorøkonom i Swedbank First Securities.
LURT: Bjørn-Roger Wilhelmsen , som er seniorøkonom i Swedbank First Securities, meinar det er lurt å binda renta no. Foto: Gorm Røseth/TV 2
| Publisert | 13.06.2012 19.28 |
| Oppdatert | 13.06.2012 19.28 |
Kommentarer er fjernet etter kl. 00.00 og blir åpnet igjen kl. 06.00.
Den tidligere OL-vinneren er tiltalt for trusler, bekrefter hans advokat
