Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Vurderer anke
Den overgrepsdømte onkelen mener straffen er for streng, og vurderer å anke. Men forsvareren hans medgir at hensynet til jenta taler mot en anke.
Advokat Mette Yvonne Larsen forsvareren den pedofilidømte mannen, hun mener dommen er for streng og vurderer å anke.
- Vi har vurdert spørsmålet om anke i dag, sier Larsen. Som sier at hun har diskutert flere forhold i dommen med sin klient.
- Det er klart at når vi får en dissens fra en meget erfaren sorenskriver, som sier at straffen burde ha vært mindre, så er det argumenter som taler for å anke. Det er også slik at når aktor har nedlagt en påstand og retten så går høyere opp, så er også det et argument for å anke.
Hensynet til jenta
Men forsvareren mener også at hensynet til fornærmede taler mot at saken blir anket.
- Hensynet til fornærmede har hele tiden vært min klient stitt styrende argument i sine vurderinger av hva han skal gjøre. Akkurat i dag er han nok mest innstilt på å inngi en anke, men han har ikke truffet en endelig beslutning.
| Publisert | 12.11.2008 14.46 |
| Oppdatert | 12.11.2008 14.46 |



