Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Vi handler nytt antrekk til 17. mai
Finstasen merker ikke finanskrisen.
En av fire nordmenn har kjøpt nytt antrekk til morgendagen. Det viser en undersøkelse statistikkbyret Norstat har utført for Steen & Strøm.
Dresser og kjoler
Herrene kjøper tradisjonelle dresser, og damene kler seg i klassiske kjoler.
- Det ser ut til at 17. mai og julen er hellig for oss nordmenn. Finanskrise eller ei, der sparer vi i allefall ikke, sier markedssjef i Steen & Strøm, Karl Fredrik Lund.
Frisert feiring
Også den gamle myten om at vi skal være nyklipt til 17. mai, lever videre. En tredjedel av oss besøker frisøren før morgendagen.
Ekspertene er ikke overrasket over at vi løper til butikkene, og mener regjeringens krisetiltak har oppfordret til økt forbruk.
- Regjeringen har ført en krisepolitikk som nok har dempet krisen for folk flest. Det gir sterke signaler om at man skal bruke penger, sier forsker i SIFO, Christian Poppe.
| Publisert | 16.05.2009 21.30 |
| Oppdatert | 17.05.2009 11.21 |



