Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Vernepliktige trives i Forsvaret
Tre av fire vernepliktige trives i Kongens klær, viser vernepliktundersøkelsen 2008. Men soldatene påpeker at de har kjedelige arbeidsoppgaver.
Nye venner og godt samhold gjør førstegangstjenesten til et trivelig år, melder Forsvarsnett. I vernepliktsundersøkelsen 2008 sier 74 prosent at de trives ganske eller veldig godt i tjenesten – ti prosent flere enn i 2007.
– Dette er positive tall som vi gleder oss over, og det stemmer godt med det inntrykket vi har, sier landstillitsvalgt Steffen Rogstad til Forsvarsnett.
Men hele 37 prosent sier at arbeidsoppgavene er kjedelige.
– Fremdeles har altfor mange vernepliktige stillinger som vi mener må byttes ut. Vi må jobbe enda hardere for at de vernepliktige får oppgaver som er spennende, sier Rogstad.
Blant dem som svarte mener 59 prosent at de helt klart ville tatt førstegangstjenesten om den var frivillig.
| Publisert | 23.12.2008 12.31 |
| Oppdatert | 23.12.2008 15.17 |



