Foto: Hommedal, Marit/SCANPIX

TV3-kokken kaller kollega hore

Mesterkokk Eyvind Hellstrøm er kritisk til at kokker stiller opp i reklame for en matvarekjede.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Mesterkokk Eyvind Hellstrøm raser over kollega Erling Sundal som reklamerer for middag under hundrelappen for Rema 1000.

– Han er en skikkelig hore! mener Hellstrøm.

– Jeg kjenner Erling Sundal som en veldig bra kokk. Jeg har stor sans for ham. Han har til og med humor, og han har jobbet for meg! Men det finnes ingen pengesum stor nok til å få meg til å stille opp på noe sånt. Han er en skikkelig hore! sier Hellstrøm, om kollegaen som ble norgesmester i kokkekunst i 2005. FIKK PRIS: Eyvind Hellstrøm fikk pris for sitt engasjement innen kokkefaget. Her flankert av Wenche Andersen og Stål Talsnes.FIKK PRIS: Eyvind Hellstrøm fikk pris for sitt engasjement innen kokkefaget. Her flankert av Wenche Andersen og Stål Talsnes.

Årets matformidler

Selv ble Eyvind Hellstrøm kåret til Årets Matformidler fredag. Hederen fikk han overlevert i TV 2-programmet «Fredag». Hellstrøm får prisen for sin innsats i programmet Hellstrøm rydder opp på TV 3, der mesterkokken lar sine kunnskaper, og av og til sin vrede fylle mer eller mindre vellykkede spisesteder rundt om i landet.

Prisen ble overrakt av tidligere vinner Wenche Andersen, fast kokk på God Morgen Norge på TV 2.

– Eyvind har engasjement, kunnskaper og en smittende matglede som virkelig har gitt gjenlyd over hele Norge. Han er en verdig vinner, sier Wenche Andersen.

Eksploderte

I forrige uke rant det fullstendig over for Hellstrøm. En utskjelling av en restauranteier endte med at Bagatelle-sjefen slo menyen ut av nevene på vedkommende. Men Hellstrøm angrer ikke på utblåsningen.

– Virkeligheten han ofte være mye verre enn det du ser på TV. Jeg angrer ikke i det hele tatt. Tvert imot. Jeg burde tatt i mye hardere!

Se Hellstrøms utblåsning her:



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

reklame