FUNNET DØD: Teknikere fra politiet ankom søndag ettermiddagt stedet der en mann tidligere på dagen ble funnet død utenfor en veibane i Storfjorden i Lofoten.
FUNNET DØD: Teknikere fra politiet ankom søndag ettermiddagt stedet der en mann tidligere på dagen ble funnet død utenfor en veibane i Storfjorden i Lofoten. Foto: Sommarset, Ole/Scanpix

Trolig ikke noe kriminelt bak dødsfall i Lofoten

Trolig ligger det ikke noe kriminelt bak dødsfallet til en mann som ble funnet i veikanten i Storfjorden på Vestvågøy i Lofoten søndag, opplyser politiet.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Dødsfallet til mannen i 30-årene ble først betegnet som mistenkelig av politiet, som nå anser seg som ferdig med etterforskningen etter å ha mottatt den foreløpige obduksjonsrapporten.

– Obduksjonsrapporten gir ingen holdepunkter som skulle tilsi at det ligger noe kriminelt bak dødsfallet. De foreløpige konklusjonene fra obduksjonsrapporten er sammenfallende med de opplysningene politiet har avdekket gjennom etterforskningen, sier lensmann Asbjørn Sjølie ved Vestvågøy lensmannskontor til Lofotposten.

Politiet fikk melding om funnet av den døde mannen rett før klokken 12 søndag.

Mannen som ble funnet død, var polsk statsborger og jobbet i fiskeindustrien på Vestvågøy. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Mann funnet død i Lofoten
Mann funnet død i Lofoten

Politiet har startet etterforskning.

 
Comments powered by Disqus

Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:

  

– Vi ble jo sett på
som kjeltringer

 Mer enn 1 av 2 bygger ulovlig nærme sjøen


reklame