Nå slår Politiforeningen alarm:
Tenåring tilstår knivstikking i Steinkjer
To menn i 20-årene er alvorlig skadd etter å ha blitt stukket med kniv i sentrum av Steinkjer natt til søndag. En tenåring har tilstått knivstikkingen.
Det var ved midnattstider at politiet fikk melding om en knivstikkingsepisode ved Håkkadalsbrua i sentrum av Steinkjer.
En mann lå skadd på gata og ble kjørt alvorlig skadd til sykehus i Levanger, sier operasjonsleder Monica Ravlo i Nord-Trøndelag politidistrikt til NTB.
Det ble etter hvert klart at ytterligere en person var blitt stukket ned samme sted. Begge de skadde er i 20-årene fra Steinkjer og begge ble stukket i magen, sier Ravlo til Trønder-Avisa.
Sykehuset Levanger opplyser at den ene av de to er meget alvorlig skadd og tilstanden er ustabil. For den andre betegnes skadene som alvorlige og tilstanden stabil.
Det ble straks igangsatt jakt på gjerningsmannen som av vitner ble beskrevet som av utenlandsk opprinnelse.
En times tid senere meldte han seg selv og ble pågrepet uten dramatikk. (©NTB)
| Publisert | 12.02.2012 09.48 |
| Oppdatert | 12.02.2012 10.33 |



