Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Teatersjefer fikk døde rotter i posten
– Et makabert syn.
Teatersjefene ved Nationaltheatret, Det Norske Teatret, Oslo Nye og Den Nationale Scene i Bergen har fått en død rotte tilsendt i posten.
Uklar beskjed eller kunstprosjekt
– Det var et makabert syn, og ikke noe hyggelig, sier Bjarte Hjelmeland til Dagbladet.
– Enten er det et veldig sykt menneske som har behov for å gi en litt uklar beskjed, eller så er det kunstprosjekt, men jeg ser det helst som en litt uklar melding om å få satt opp Dyrene i hakkebakkeskogen påny, sier han til avisen.
Til TV 2 opplyser Hjelmeland at det ikke er skjedd noe nytt i saken og at de ikke har kommet nærmere hvem som har gjort dette.
– Pakkene med rottene kom fredag, men vi oppdaget det ikke før i dag. Lukten var ikke blitt noe bedre av det. Vi synes det er en veldig ekkel ting å gjøre, helt forkastelig, sier teatersjef ved Oslo Nye, Catrine Telle, til VG Nett.
Overleverte rotten til politiet
Hun forteller at det var sekretæren hennes som åpnet pakken med det døde dyret. Det fulgte ikke noe brev med rottene.
Teatersjef Hanne Tømta ved Nationaltheatret, teatersjef Bjarte Hjelmeland ved Den Nationale Scene og teatersjef Erik Ulfsby ved Det Norske Teatret har alle mottatt døde rotter.
– Jeg kan bekrefte at jeg fikk en skikkelig død rotte i posten fredag. Den er overlevert politiet sammen med en anmeldelse. Mer vil jeg ikke si om den saken, sier teatersjef Hanne Tømta ved Nationaltheatret til Dagbladet. (©NTB)
| Publisert | 07.02.2011 20.03 |
| Oppdatert | 07.02.2011 20.55 |



