– GUD TILGIR OVERGREP:
Denne predikanten mener
etterforskningen kan være
verre enn overgrepet
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
Strømbruddet er mest sannsynlig forårsaket av snøras.
Snøras i Sand-området har trolig tatt med seg strømlinjene.
– Store deler av Sunndal sentrum er uten strøm, bekrefter vakthavende hos Sunndal Energi til TV 2 Nyhetene.
Strømbruddet skjedde rundt klokken 17.45. Det jobbes nå på spreng med å rette på skadene.
Det snør kraftig i Sunndal i Møre og Romsdal, og det er overhengende rasfare i den trange dalskommunen på Nordmøre.
– Det er ekstraordinær rasfare. På en skala fra en til fem er vi nå på en firer, sier ordfører Ståle Refstie (Ap) til TV 2.
Les også: Her går nok et snøskred i Sunndal
Riksvei 70 er åpnet av Vegvesenet, men skredfaren i området er så stor at bilister blir oppfordret til å holde seg unna veien.
Europavei 136 mellom Måndalen - Våge og Soggebrua - Bjorli er stengt på grunn av snøras.
Videre blir følgende strekninger nattestengt på E136/E39 fra klokka 20 til klokka 08, Måndalen-Våge og Ørskogfjellet.
Riksvei 70 er stengt mellom Ålvundfossen og Sunndalsøra ved Oppdølsstranda. I tillegg er fylkesveiene 41, 43, 60, 63, 70, 192, 312, 651 og 655 stengt på grunn av skred.
Vegvesenet vurderer også å nattestenge fylkesveiene 40, 65, 91, 92, 173, 314 og 354 mellom klokka 20 og 08.
Les også: Ti skoler stengt etter snøras i Sunndal
| Publisert | 15.03.2010 18.07 |
| Oppdatert | 15.03.2010 18.33 |
– GUD TILGIR OVERGREP:
Silvia Henriksdóttir hevder overgrep i barndommen ble tiet i hjel av menigheten.
