Rybak: – Han dro til og med vitser!
Alexander Rybak fikk møte fredsprisvinner Barack Obama torsdag kveld.
Artistene som skal opptre under Nobelkonserten fredag, fikk torsdag møte fredsprisvinneren selv.
Barack Obama vil ikke være til stede under selve konserten, siden han forlater Norge fredag formiddag, men han ville likevel møte artistene som skal opptre.
Les også: Nobelkonsert uten Obama
– Det var helt fantastisk. Det var veldig stas, det var tydelig at han er en stor personlighet. Stemningen var litt spent, men veldig god. Det var nok vi som snakket mest. Men Obama var veldig hyggelig, og dro til og med vitser, sier Alexander Rybak til NRK.
På scenen med Westlife og Wyclef
Rybak er den eneste norske artisten som skal opptre under fredagens konsert, og han er tydelig preget av alt oppstyret rundt fredsprisvinner Obama.
– Jeg tar det veldig alvorlig og med ærefrykt. Det er faktisk første gang i år jeg er så nervøs, sier han til «God kveld Norge».
Will Smith skal lede årets Nobelkonsert sammen med kona Jada Pinkett Smith. Her på banketten torsdag. Foto: Scanpix
I Oslo Spektrum vil han dele scenen med programlederne og
superstjerneekteparet Will og Jada Pinkett Smith. Blant artistene som
stiller opp for fredsprisvinneren er Donna Summer, Westlife, Natasha
Bedingfield og Wyclef Jean.
Les også: Will Smith og Robbie Williams til Skavlan
Rybak har allerede pratet mye med både Westlife, Will Smith og Wyclef Jean. Til NRK forteller at han og sistnevnte har vært i studio for å spille en av Jeans sanger.
– Det var jo en veldig spennende «buildup» til møtet, med en sånn gjeng artister. Og jeg var jo minst av alle, sier Rybak.
Oppvarming til den store konserten
Torsdag formiddag underholdt Alexander Rybak på Barnas fredspriskonsert sammen med blant andre Samsaya og dansegruppa Quick.
Se video fra Redd Barnas fredspriskonserten her:
Kronprinsesse Mette-Marit tente fredsilden på scenen. Fakkelen hadde blitt fraktet fra Dyreparken i Kristiansand, hvor det brenner en evig fredsflamme.
Tidligere har flammen blitt tent i Oslo sammen med fredsprisvinneren. Arrangørene hadde håpet at Barack Obama ville delta i år, men siden ikke det gikk, steppet kronprinsessen inn.
| Publisert | 11.12.2009 03.01 |
| Oppdatert | 11.12.2009 07.33 |





