Prest og healer mot spøkelse i barnehagen

En barnehage i Ålesund kontaktet en healer for å bli kvitt det de ansatte mener er et spøkelse. Deretter ønsket de at en prest skulle velsigne barnehagen.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Et medium ble kontaktet for å rense barnehagen ved fjernhealing, viser et internt møtereferat Sunnmørsposten har fått tak i. I det samme referatet står det at styreren skulle kontakte prest for å få velsignet barnehagen.

Rutete skjorte

Av frykt for å skremme foreldre fra å ha barna i barnehagen, skal de ansatte ha blitt bedt om å ikke si noe om saken.

Flere opplever det som ubehagelig å jobbe i barnehagen, og en ansatt forteller at barna har sett noen som ikke er der. Også ansatte har lagt merke til uforklarlige fenomener, som dører som går opp og en middels høy mann i rutete skjorte.

Bekrefter merkelige hendelser

– Det er en som står og ser på en, men så forsvinner, forteller en kvinne.

Ledelsen sier det må være en feil i møtereferatet og nekter for at de skulle kontakte prest. At noen har kontaktet healer etter uforklarlige hendelser, bekrefter de derimot. Verneombudet forteller om lys som er slått av, men likevel står på, og om dører som plutselig åpner seg. Hun sier ansatte har spøkt med at de må gå to og to sammen enkelte steder i barnehagen. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
  

Fulle eldre skaper
problemer i Danmark

Danske omsorgsarbeidere plages av eldre som har tatt en «lille en» for meget


reklame