Postansatte måtte i isolat etter at de fikk fysiske plager i kontakt med et brev adressert til Israels ambassade.
Postansatte måtte i isolat etter at de fikk fysiske plager i kontakt med et brev adressert til Israels ambassade. Foto: TV 2

Posten frykter flere trusselbrev

Mandag samles ledelsen i Posten for å diskutere hvordan håndteringen av ambassadebrev skal foregå etter at to ansatte fredag ble lagt på isolat i forbindelse med et brev adressert til den israelske ambassaden.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Posten frykter at det kan være flere lignende brev i omløp.

- Vi kan ikke utelukke at det er flere slike brev i omløp. Det er våre ansatte som i første instans kommer i kontakt med brevene før de når mottakeren, og derfor må vi gjøre det vi kan for å sikre våre ansatte, sier informasjonssjef Jørn Michalsen i Posten til Aftenposten.no.

Brevet som ble oppdaget fredag, inneholdt skriftlige trusler rettet mot den israelske ambassaden. Truslene var skrevet på norsk, og var ifølge politiet direkte relatert til krigen i Gaza.

Folkehelseinstituttet har foreløpig konkludert med at brevet ikke var påført noen form for bakteriell smitte. Politiet tror det kan ha blitt påført en form for kjemisk eller organisk materiale. Eksperter har antydet at symptomene til de postansatte kan tyde på at brevene kan ha blitt påført en form for tåregass eller kløpulver. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
Forgiftet brev inneholdt trusler
Forgiftet brev inneholdt trusler

Brevet som førte til at to ansatte i Posten ble lagt på isolat lørdag, inneholdt trusler mot den israelske ambassaden.

Undersøkelsene kan ta dager
Vet ikke hva brevet inneholdt

De to postansatte som ble dårlige etter håndtering av et brev til Israels ambassade er nå skrevet ut fra isolat.

LES OGSÅ: To postansatte lagt på isolat
Posten-ansatte syke av ambassadebrev

To ansatte i Posten ble fredag lagt i isolat da de fikk reaksjoner av et brev adressert til den israelske ambassaden.

 
Comments powered by Disqus

reklame