Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Kristin Halvorsen ber om hjelp utenfra
Avtroppende SV-leder Kristin Halvorsen ber om hjelp utenfra til å finne sakene som gir partiet et løft ved stortingsvalget om to år.
Dagen etter at Halvorsen overrasket med å kunngjøre sin avgang ved et ekstraordinært SV-landsmøte til våren, slår hun fast at hun trives med beslutningen.
– Det føles veldig riktig, sier hun med et smil som absolutt ikke bærer bud om at velgere i tusentall har vendt SV ryggen.
Les også: Kristin Halvorsen går av som SV-leder
Men valgresultatet på 4 prosent krever ransakelse og nye prosjekter, slår partilederen fast. Og til den jobben søker hun hjelp.
– Det som avgjør samarbeidskonstellasjonene etter neste stortingsvalg, er om SV klarer å være et friskt og nyskapende parti som skaper hjertebank på venstresida.
– Det krever at vi klarer å fornye oss og politikken vår. Det håper jeg vi kan invitere folk også utenfor partiet til å være med på, sier hun til NTB.
| Publisert | 13.09.2011 23.34 |
| Oppdatert | 13.09.2011 23.36 |


