Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Trond Mohn tok et oppgjør med grådighetskulturen, og etterlyste kapitalister med hjertet i Norge.
Bergens rikeste mann kastet seg torsdag inn i valgkampen for de rødgrønne. Han la ikke skjul på at han ønsker at de rødgrønne skal vinne valget. Fra talerstolen kommenterte han grådighet.
– Vi har mennesker som er grådige, med sluttpakker og finansielle operasjoner og krumspring og dårlige produkter. Vi har alle en oppgave, å verne om fellesskapet, sa Mohn.
Deretter kom kommentaren som bare kan tolkes som et spark til sommerens skattedebatt, utløst av Stein Erik Hagen.
– Vi trenger også – unnskyld uttrykket – kapitalister som har sitt hjerte i landet, sa han.
Han nevnte ingen navn denne gangen, men i sommer var han langt mer krystallklar. På forsiden av Bergensavisen kalte han Hagen en tulling.
– Ja, jeg angrer litt på ordbruken, men jeg er her for å være positiv, sa Mohn til TV 2 Nyhetene etter talen.
Men Mohn var ikke mer positiv enn at han hadde et stikk til sine egne. Han mener språkbruken kan bli for populistisk.
– Det sies «vi skal ta de rike». Vi skal ikke ta noen i vårt samfunn, sa milliardæren.
| Publisert | 20.08.2009 22.29 |
| Oppdatert | 20.08.2009 22.54 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
