Her slår politiet til mot ulovlige bygg i strandsonen:
Timbuktu med rapp til Siv Jensen
Den svenske rapperen Timbuktu langer ut mot Fremskrittspartiet og Siv Jensen i en ny låt.
I et intervju med avisen Drammens Tidende langer Timbuktu ut mot Siv Jensen, og ikke minst mot norske artister som ikke reagerer på Fremskrittspartiets fremgang.
Den svenske rapperen er kjent for å være politisk. Han følger godt med i nabolandene, og mens Danske Folkepartiet er det som er galt med Danmark er det Fremskrittspartiet som er galt for Norge, mener Timbuktu.
Fremmedfrykt
I intervjuet sier han rett ut at Frp-leder Siv Jensen er trangsynt og redd.
– Jeg forstår ikke at hun er blitt så populær. Hun spiller på folks frykt for andre kulturer og mennesker som ser annerledes ut. I stedet for å innse at ulike kulturer beriker samfunnet, sier Timbuktu til DT.no.
Han langer også ut mot at Fremskrittspartiet brukte bydelen Rosengård i Timbuktus hjemby Malmö som eksempelet på feilslått integrering. Han sier videre at Sverige ville være et fattigere samfunn uten etniske minoriteter.
| Publisert | 20.08.2009 17.13 |
| Oppdatert | 21.08.2009 10.44 |



