PROTESTMALERI: Maleren Rolf Groven lot Greenpeace benytte oljemaleriet "Borerigg i Lofoten" som del av sin protest mot planene om å bore etter olje i Lofoten.
PROTESTMALERI: Maleren Rolf Groven lot Greenpeace benytte oljemaleriet "Borerigg i Lofoten" som del av sin protest mot planene om å bore etter olje i Lofoten. Foto: Rolf Groven (maleri)/SCANPIX

Troms Ap sier nei til boring i Lofoten

Arbeiderpartiets fylkeslag i Troms snur og sier nei til leting etter olje og gass i Lofoten.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Troms Arbeiderparti mener det er nødvendig med et kompromiss i debatten om hvor det skal letes etter olje og gass i nord.

Derfor vil fylkespartiet i Troms utelate området «Nordland VI» utenfor Lofoten i en konsekvensutredning, mens «Nordland VII» og «Troms II» skal utredes, melder NRK.

Leder Odd Eriksen i Nordland Ap er skuffet over vedtaket i nabofylket.

– Troms bryter med vedtaket i partiet om å gå for en konsekvensutredning av hele området. Jeg synes Troms Ap bør se hele landsdelens behov, framfor å bare se sine egne behov, sier Eriksen. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
Les også:
SV-veteran ønsker oljeutredning
SV-veteran ønsker oljeutredning

Bente Aanes har panoramautsikt til Lofotveggen. Hun sier ja til konsekvensutredning av oljeutvinning i Lofoten.

 
Comments powered by Disqus

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame