TUKTET PARTIFELLENE: Frp-leder Siv Jensen.
TUKTET PARTIFELLENE: Frp-leder Siv Jensen. Foto: SCANPIX/

Siv svinger pisken

Frp-leder Siv Jensen sørger for at alle partifellene på Stortinget stemmer slik hun vil i datalagringssaken.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Regjeringen legger fredag fram sin proposisjon med forslag om at Norge skal innføre EUs datalagringsdirektiv.

Tidligere har flere Frp-politikere sagt at de ville kjempe for at partiet snur fra nei til ja i saken. Men Jensen har ifølge Aftenposten gitt klart svar til Frps stortingsrepresentanter om hvor skapet skal stå.

Stemmer med gruppen

Tidligere kritikere av direktivet, Hans Frode Asmyhr og Jan Arild Ellingsen sier nå at de vil stemme sammen med stortingsgruppen. Etter det avisen erfarer, kommer hele gruppen dermed til å stemme samlet.

Minst 15 av partiets 41 representanter skal være klare tilhengere av direktivet. En eventuell avstemning i stortingsgruppen i dag, der alle Frps representanter kunne ha stemt fritt, ville dermed ha bidratt til overveldende støtte til direktivet.

Bare Ap er for

Bare Arbeiderpartiet er for direktivet. Høyre har ikke tatt standpunkt og det er usikkert hvilken retning partiet vil gå. Ap trenger dermed støtte fra 21 representanter fra andre partier, enten fra Høyre, eller fra Frp-politikere som er positive til direktivet, for å få flertall. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 
Comments powered by Disqus

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame