Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Fremskrittspartiet vil kutte kraftig i antallet offentlig ansatte. Partileder Siv Jensen stålsetter seg for harde slag med LO.
– Jeg er helt sikker på at streikeplanene ligger klare. Men jeg håper organisasjonen tar til fornuft og søker et konstruktivt samarbeid med oss allerede nå, sier Jensen til NTB.
Hun mener den rødgrønne regjeringen burde ha benyttet finanskrisen til å kutte i offentlige utgifter, slik en rekke europeiske land har gjort.
– Europeiske økonomier kommer trimmet ut av finanskrisen. Det vil gi utenlandske bedrifter et enormt konkurransefortrinn, sier Jensen.
Frp-lederen understreker at det ikke skal kuttes i velferdsytelser som sykelønn, arbeidsledighetstrygd, uføretrygd eller alderspensjon dersom Norge får en blåblå regjering. Slankekuren går ut på effektivisering, konkurranseutsetting og storstilt nedbemanning i stat og kommune.
| Publisert | 28.12.2010 13.21 |
| Oppdatert | 28.12.2010 13.31 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
