Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
For en gangs skyld var det ingen murring mellom samferdselskomitéen og samferdselsminsteren.
Leder av Stortingets Transport- og kommunikasjonskomiteen, Knut Arild Hareide (KrF) roser regjeringen for satsingen med det nye samferdselsbudsjettet.
– Magnhild Meltveit Kleppa er en av budsjettvinnerne. Og hun kommer til å innfri løfte sitt i løpet av de neste fire årene. Jeg må være ærlig å si at dette er veldig bra, Magnhild.
Les også: Tidenes veisatsing: Disse veiene får penger
– Jeg syns det er raust av Knut Arild Hareide. Det er veldig oppmuntrene for meg. Vi skal følge opp det vi har lovet, sier en tydlig stolt samferdselsminister til TV 2 Nyhetene.
Kleppa poengterer at hovedprioriteten har vært å ta vare på veiene og jernbanen som allerede ligger der.
– Vi skriver historie. Vi stopper nå forfallet og skal ta igjen etterslepet, sier Kleppa.
Følg direktesendinger fra Nyheskanalen her
Regjeringen øker også bevilgningene med 1,05 milliard kroner til å rassikre både riks- og fylkesveier i flere fylker.
– Du verden så mye trafikksikkerhet og livskvalitet som ligger i disse pengene.
Kleppa sier at regjeringen håper å sette i gang inntil elleve nye, store prosjekter for rasikring i løpet av året.
– Jeg tror det er klokt å prioritere vedlikehold, fordi etterslepet er så stort. Vi skulle selvfølgelig ønsket at vi kunne fått litt mer penger til investeringer, men vi ser i budsjettet at det vil komme. Budsjettet er bra lagt opp, og det er vikig å si, sier Hareide.
Når det gjelder togtrafikken i Oslo-området vil fortsatt ikke samferdselsministeren garantere at togpassasjerene vil slippe store forsinkelser.
– Garanti er nok for sterkt, men vi er langt bedre forberedt på vinteren som kommer. Det foregår stadig fornying og forbedring som skal bety mer punktlighet, lover Kleppa.
| Publisert | 05.10.2010 13.13 |
| Oppdatert | 05.10.2010 13.33 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
