Martin Halla vant The Voice
– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
– Latterlig at utenriksministeren ikke kan ta imot noen små tepper, mener korrupsjonsjegeren.
– I Norge er opinionen og journalister alltid veldig opptatt av ting som egentlig er detaljer. De store korrupsjonsproblemene ligger i våpenkontraktene og i utbyggingsprosjektene. Det er der vi skal lete, sier Joly til NTB.
LES OGSÅ: Støre må levere tilbake teppene
– For meg er det latterlig at Støre ikke kan få fire-fem små tepper av Afghanistans president. Dette er jo også antropologisk feil, fordi man også må tenke på hva som er gavens betydning antropologisk. Hva det betyr for Karzai ikke å gi en gave til Støre, sier Joly.
De siste dagene har VG avslørt at flere statsråder, blant dem utenriksminister Støre (Ap) og kommunalminister Liv Signe Navarsete (Sp), har tatt imot gaver i jobbsammenheng.
Teppene Støre har fått, har en totalverdi på mellom 16.000 og 19.000 kroner, ifølge en ny taksering.
| Publisert | 08.09.2010 19.49 |
| Oppdatert | 08.09.2010 19.51 |
Martin Halla vant The Voice
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
