Egon (89) lå død i sengen i 29 dager
Alle visste at Egon var død. Likevel ble liket hans liggende i eldreboligen i over fire uker
– Det er i hvertfall flere eldre damer, sier samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa.
Samferdselsminister Magnhild Meltveit Kleppa avviser at det bare er gamle gubber i den nye regjeringen.
– Jeg føler vi er full av kraft og mot, sier Kleppa til TV 2 Nyhetene.
For det er ikke bare gamle gubber i den nye regjeringen. Den store overraskelsen ble den nye arbeidsministeren Hanne Bjurstrøm.
Fram til desember fortsetter Bjurstrøm som norsk forhandlingsleder foran klimamøtet i København.
– Men så, før jul, er det dette jeg skal gjøre fullt og helt. Det gleder jeg meg til, sier hun.
Anne-Grete Strøm-Erichsen blir ny helseminister, og overlater Forsvarsdepartementet til en annen veteran, Grete Faremo. I 1997 ble Faremo tvunget til å gå av som statsråd.
– I dag har jeg tillatt meg å føle på den gleden og stoltheten det har vært å få ny tillit fra statsministeren, sier Faremo.
En nykommer er fiskeriminister Lisbeth Berg-Hansen fra Bindalen i Nordland. Hun droppet fiskekarrieren og ble oppdrettsdronning i stedet.
– Jeg har faktisk vært med på lofotfiske, men oppdaget raskt at det ikke var noen framtid for meg. Jeg var sjøsyk hver dag. Så jeg ble mager, og krabbene ble feite.
Senterpartidronningene Liv Signe Navarsete og Magnhild Meltveit Kleppa bytter jobber som samferdselsminister og kommunalminister. Anniken Huitfeldt blir ny kulturminister. Siden Huitfeldt ikke er med i statskirken, blir kirkesakene flyttet til den nye Fornyings- og kirkeministeren, Rigmor Aasrud fra Gran.
– Når var du i kirken sist?
– Det var et vanskelig spørsmål. Nei forresten, det var ikke så vanskelig. Jeg var i en begravelse for en uke siden, sier Aasrud.
| Publisert | 20.10.2009 20.28 |
| Oppdatert | 20.10.2009 20.52 |
Alle visste at Egon var død. Likevel ble liket hans liggende i eldreboligen i over fire uker
