Nick (36) gikk fra å være surfeboms til YouTube-milliardær
Laget spesialdesignet kamera som nå brukes av George Lucas
Kraftsalve fra tidligere Ap-politiker mot Kolbergs «radikale islam».
- Arbeiderpartiet presenterer seg som de fremste forkjemperne for innvandrere. Men uttalelsene til Martin Kolberg viser at Arbeiderpartiet er den største bremsen for å utvikle Norge til et flerkulturelt samfunn.
Kraftsalven kommer fra bystyrerepresentant i Drammen, Yousuf Gilani. I ti år var han folkevalgt for Arbeiderpartiet, men i fjor fikk han nok og meldte seg ut.
- Jeg fikk nok fordi partiet ikke tok integrering og innvandring på alvor. Martin Kolbergs uttalelser om radikal islam viser hvilke grumsete holdninger partiet sentralt har om muslimer, tordner Gilani.
Han mener at Arbeiderpartiets mektige partisekretær og toppkandidaten for Buskerud Ap foran høstens stortingsvalg har tatt en 180 graders sving i ren desperasjon.
- Alle vet at Ap nå henger seg på karusellen mot radikal islamisme og innvandring fordi meningsmålingene ikke lengre viser fremgang, sier Gilani.
Selv har den tidligere Ap-politikeren meldt seg inn i Venstre. Han roser Thorbjørn Jagland for hans oppgjør med Kolberg.
- Jagland er mann som ikke tror på populisme og han må få ros for at det i hans tid aldri var tvil om hva partiet sto for. Men nå opererer Arbeiderpartiet med doble standarder: Forsvare enkeltmennesket når det gjelder etnisk nordmenn og gruppetenkning når det gjelder innvandrere og spesielt muslimer. Er du innvandrer har du ett handikap i dagens samfunn, men er du muslim har du to, hevder Gilani.
Gilanis partikolleger i Buskerud Venstre har gått ut med krass kritikk av Kolbergs uttalelser.
- Kolberg bør dra til Afghanistan og drive valgkamp dersom han skal bekjempe ekstrem islamisme. Det er ingen grunn til å tro at dette er et stort problem i Norge eller i Drammen for den del, sier stortingskandidat Ulla Nordgarden.
Gilani mener klimaet i den offentlige debatten om islam og den muslimske minoriteten begynner å bli utrivelig når mistenkeliggjørelsen får fortsette uten at partiledelsen griper inn.
- Hvis hijab er radikal islamisme så har Martin Kolberg et stort problem med muslimske kvinner over hele verden. Det er på tide at statsministeren trer fram og forteller oss muslimer om hva som egentlig er radikal islam. Hvis ikke rammer det oss alle, sier Gilani.
| Publisert | 18.03.2009 12.01 |
| Oppdatert | 18.03.2009 23.49 |
Laget spesialdesignet kamera som nå brukes av George Lucas
