Foto: Kyrre Lien / SCANPIX

Overtar etter Haga

Liv Signe Navarsete krones som ny partileder.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

Fredag starter Senterpartiets ekstraordinære landsmøte hvor Liv Signe Navarsete krones til ny partileder.

- Jeg gleder meg. Dagen i dag blir en festdag, selv om det sikkert kommer andre dager som leder som blir tyngre etter hvert, sa Navarsete til TV 2 Nyhetskanalen fredag morgen.

Haga deltar ikke

Lars Peder Brekk har fungert som leder i Senterpartiet etter at Åslaug Haga gikk av før sommeren. Han fortsetter i vervet som første nestleder når Navarsete har overtatt. Haga er fortsatt sykmeldt og vil ikke være til stede på landsmøtet.

Navarsete overtar et parti som sliter med velgerne. På TV 2s målinger de fire siste månedene balanserer partiet på kanten av sperregrensen.

Les mer: Velgerne rømmer fra Sp

Vil bruke 40 milliarder

Når hun utnevnes, har hun med seg 40 friske oljemilliarder. Navarsete vil i følge Kommunal Rapport tøye handlingsregelen til det ytterste og investere 40 milliarder kroner i infrastruktur, utdanning og forskning de neste fire årene.

Programmet for dagens ekstraordinære landsmøte leser du her.

Les også:
Gallupsjokk for Sp og KrF

Senterpartiets statsråder støtter asyltiltak
Takket ja til ledervervet
Brekk vil kjempe



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame