Martin Halla vant The Voice
– Det er uvirkelig
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
De pårørende til Eugene Ejike Obiora, som døde i politiets varetekt i 2006, kan også få erstatning etter at sønnen til Robert Michael Aconcha-Kohn får erstatning for tapt far.
Ifølge Dagsavisen er det på justisminister Knut Storbergets instruks sendt brev fra høyeste hold i Justisdepartementet der regjeringsadvokaten blir bedt om å inngå forlik med Obioras etterlatte.
Les også: Obioras familie saksøker politiet
Dette skjer etter alt å dømme kommende tirsdag når Obioras etterlattes advokat Frode Sulland møter regjeringsadvokaten til et rettsmeklingsmøte i Oslo tingrett. Sulland tok ut stevning etter at Politidirektoratet avslo erstatning.
Dermed sørger Storberget ikke bare for at de pårørende etter Aconcha-Kohn fikk erstatningen de fortjente, men at det også blir en like verdig avslutning av Obiora-saken.
Dermed vil den siste av de mest aktuelle politivoldssakene i Norge ende med at Obioras mor og sønner gis erstatning fra den norske stat etter at han døde mellom hendene på norske politifolk i Trondheim i september 2006.
Da Storberget møtte pressen etter at han tirsdag kunngjorde erstatningen på 600.000 kroner til Aconcha-Kohns elleve år gamle sønn, nevnte han også at han hadde tatt skritt for å finne en løsning på Obiora-saken. (©NTB)
| Publisert | 13.02.2010 08.33 |
| Oppdatert | 13.02.2010 11.50 |
Martin Halla vant The Voice
«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.
Se intervjuer og reaksjoner etter sending
Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist
