TE-TID: I mars åpner mange av landets muslimske innbyggere dørene og byr på te.
TE-TID: I mars åpner mange av landets muslimske innbyggere dørene og byr på te. Foto: Colourbox

Norges muslimer byr på te

I mars åpner mange av landets muslimske innbyggere dørene og byr på te.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del
 

En kampanje i regi av Antirasistisk Senter har som mål å skape kulturforståelse mellom muslimer og majoritetsbefolkningen. Antirasistisk senter står bak kampanjen «Tea time», som starter i uke ti. Allerede nå har gruppens Facebook-side fått over 2.400 tilhengere, skriver Dagsavisen.

Vant konkurranse

– Vi har startet denne kampanjen fordi vi ønsker å vise et annet bilde av muslimer enn det som vanligvis tegnes i media. Vi vil bidra til at nordmenn får litt mer kunnskap om muslimer i Norge, sier Antirasistisk Senters leder Kari Helene Partapuoli.

Kampanjen har vunnet en reklamekonkurranse og fått gratis visning i TV, radio og aviser til millionbeløp.

– Håpløse mål

– Vi har kanskje litt håpløse mål. Vi ønsker å nå hele majoritetsbefolkningen i Norge, og særlig dem som ikke har muslimer i omgangskretsen og dem som aldri har vært hjemme hos muslimer før, sier Partapuoli.

Nøkkelpersoner i de fleste muslimske miljøene er blitt kontaktet, og ifølge Partapuoli er det en enorm vilje til å åpne hjemmene.

– Det er mange som ønsker å vise et annet bilde av muslimer, sier hun. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame