Mekling for 220 sykepleiere ved private sykehjem
MEKLING: Norsk Sykepleierforbund ber Riksmeklingsmannen forhandle fram en avtale for 220 sykepleiere ved private sykehjem (Illustrasjonsfoto). Foto: Erwin Wodicka/Colourbox © Erwin Wodicka

Mekling for 220 sykepleiere ved private sykehjem

Norsk Sykepleierforbund ber Riksmeklingsmannen forhandle fram en avtale for 220 sykepleiere ved private sykehjem.

Del med andre:
Facebook Twitter Epost Del

Arbeidsgiverorganisasjonen NHO Service har ikke ønsket å møte motparten til forhandlinger. Sykepleierforbundet har derfor brutt forhandlingene som aldri skjedde og varslet Riksmeklingsmannen om dette.

LO-forbundet Fagforbundet har tidligere blitt enige med NHO Service om en avtale for sine medlemmer ved de private sykehjemmene.

I en pressemelding sier forbundsleder Lisbeth Normann at hun håper NHO Service vil komme forbundet i møte under meklingen og at det finnes en annen utvei enn streik. (©NTB)



Få nyhetsvarsel fra TV 2 Nyhetene som SMS. Send NYHETER til 1984 (4,- kr/mld)
 

Martin Halla vant The Voice

  

– Det er uvirkelig

«The Voice»-vinnerens kjæreste, Maria Therese Bertås (24), kan ta mye av æren for Martins seier.

 Se intervjuer og reaksjoner etter sending

 Her er øyeblikket hvor Martin ble kåret til vinneren

 Alle videoer og opptredener her

  

– Dette er Martin og meg når vi er ekstatisk glade

Magne Furuholmen skrøt av «sin» The Voice-finalist

  

– Alle står og griner
når Martin synger

Dommer-Hanne unner Martin seieren


reklame